1İŞ Mİ KURMAK İSTİYORSUNUZ?

Kendi işini kurmak harika bir kariyer fırsatı olabilir ve size hem bağımsızlık hem de esneklik kazandırır. Bununla birlikte kuracağınız işle ilgili en baştan doğru kararlar vermek çok önemlidir.

Yapmayı düşündüğünüz işin gerektirdiği teknik bilgi ve donanım dışında, bir girişimcinin sahip olması gereken pek çok yetkinliğe de sahip olmalısınız. Ürününüzü iyi seçmeli ve konumlandırmalısınız, pazar düşündüğünüz ürün veya hizmetlere doymuş olabilir bu da sizin yönünüzü daha işe başlarken değiştirmenizi gerektirebilir. Önceden planlanmamış her aksiyonun girişimcilik yolculuğunda size zaman ve para kaybettireceğini unutmayın.

Türkiye’de açılan işletmelerin ilk 5 yılda %65’inin, ilk on yılda da %25’inin kapandığını biliyor musunuz? Peki açılan her 10 restoranın 9’unun ilk yıl içinde kapandığını… Tüm bu olumsuz girişimler, hem kişilerin maddi manevi eksilmesine hem de milli servetin yok olmasına neden oluyor. Bunun için yapılması gereken ise çok kolay! İşi kurmadan önce çalışmak…

Tıpkı her seyahat öncesi yapılan ön çalışma gibi bu yolculuk için de önceden yapılan iyi bir hazırlığın size bir yıldan daha fazla zaman ve deneme yanılma yaparak boşa gitmemiş paralar kazandıracağına emin olabilirsiniz.

Hala girişimci olmak istiyor ve karlı bir işletmenin NASIL kurulup, yürütüleceğini merak ediyorsanız sizi ActionCOACH Türkiye Ofisine bekleriz.