fbpx

Belma Öztürk Gürsoyİşletme Koçu

belma-ozturk-gursoy

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü son sınıftayken bir kamu bankasında bankacılığı deneyimlemek üzere iş hayatına atıldım. 1996 yılında mezun olduğumda, en geniş öğrenme ve gelişme olanaklarını sunan bir alan olan finansal denetim sektöründe kariyerime devam etme kararı aldım. Denetim asistanı olarak göreve başladığım uluslararası bir denetim şirketinde, 2007 yılında uluslararası ortak statüsüne terfi ettim ve sonraki on yıl boyunca bu görevde yer aldım.

Bugünkü beni ortaya koyan öncelikle değişime, sürekli gelişime ve yeni deneyimlere açık olduğum ölçüde gerçek nitelikli bilgiye sahip olma tutkusu ve elbette 21 yıl boyunca bana bu fırsatı sunan ve ortağı olmaktan büyük gurur duyduğum şirketimdi. Aynı tutku bana Şirketteki misyonumu tamamladığımı ve değişim ve gelişim adına yola çıkma zamanımın geldiğini gösterdi.

Denetim kariyerim süresince mikro boyuttaki işletmelerden Türkiye’nin ilk 500’ü arasında yer alan dev sanayi kuruluşlarına kadar çok farklı ölçekteki firmalarda, sanayi, üretim, hizmet, turizm, otomotiv, gıda, perakende, inşaat, tüketici finansmanı, finansal kiralama, araç kiralama gibi onlarca farklı sektörde finansal denetim, süreç denetimleri, hile ve usulsüzlük incelemeleri, şirket satın alma ve birleşme incelemeleri, bilirkişilik, finansal danışmanlık gibi çok farklı hizmetleri yürüttüm. Bu vesileyle, farklı büyüklükteki işletmelerde en iyi uygulamaları, rakamlarla şirketlerin geleceğinin nasıl yönetildiğini, etkin zaman, insan ve süreç yönetiminin nasıl yapıldığını deneyimlediğim kadar, alınan yanlış stratejik kararların, eksik mali raporlama ve yetersiz risk yönetim süreçlerinin başarısızlığa götüren sonuçlarını ve daha birçok yanlışı da deneyimlemiş oldum.

Yüzde yüz katıldığım bir söz var; ‘Hata Yoktur, Öğrenme ve Deneyim Vardır’ diye. Bununla birlikte, en iyiyi ve mükemmeli hedefleyen ancak hata yaparak öğrenme lüksü olmayan birçok işletme için işletme sahiplerinin bakış açılarını ve iş yapış şekillerini değiştirmeye açık olmaları halinde ActionCOACH minimum hata ve maksimum öğrenme ve deneyimi garanti etmektedir. Bu garantinin dayandığı 80’nin üzerinde ülkede uygulanmış, başarısı %92 oranında doğrulanmış bir sistem ve yüzlerce strateji bulunması ve en önemlisi başarının sözle veya hislerle değil rakamlarla izlenmesi benim ActionCOACH olma nedenim.

Mesleki tecrübem ve ActionCOACH’un globaldeki başarılı sistem ve stratejilerinin birlikteliğiyle birçok başarı hikayesinin parçası olmayı, bu tecrübe ve bilgiyi paylaşarak ulaşabildiğim en fazla sayıda kişi ve işletmenin hayatında fark yaratmayı hedefliyorum.

Belma Öztürk Gürsoy'un Blog Yazıları

 • Aş Mı Aşkınız Mı?

  Her ne iş yapıyorsak yapalım, hepimiz günün sonunda “ekmeğimizdeyiz” öyle mi? Ya da yine Yeşilçam’dan alıntı yapayım, “sevgi karın doyurmuyor mu?” Gerçekçi olalım, “ne yaparsan yap, aşk ile yap!” sadece şarkılarda nakarat olabilir diye düşünenlerden misiniz?

  18 Şubat 2020
 • Yeni Yılda Yeni Bir … Lazım!

  Hepimizin son bir aydır heyecanı ve coşkusuna kapılıp gittiğimiz yeni yıl geldi çattı. Takvimler artık 2020’yi gösteriyor. Peki bu yılı sizin için yeni yapan nedir? Takvimlerin bir yıl daha ileriyi göstermesi dışında hayatınızda yeni olan ne var?

  6 Ocak 2020
 • Değerli Olan Hangisi? Siz Mi İşletmeniz Mi?

  Okul hayatıyla birlikte bireysel olarak hep daha başarılı olmaya ve önde yer almaya çalışarak hayata atılıyoruz. Aynı şekilde birey olarak da birçoğumuz için ön önemli ihtiyaç olan onay görme ve itibar kazanma dürtüsüyle, işimizde ne kadar vazgeçilmez isek o kadar değerliyiz ve saygınlığı hak ediyoruz diye düşünüyoruz, öyle değil mi?

  1 Aralık 2019

İletişim Formu

Belma Öztürk Gürsoy ile iletişime geçmek için bu formu doldurabilirsiniz.

iletişim bilgileri

+90 212 291 12 00
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul

Sosyal profiller

Sizi Bir Üst Lige Taşıyacak İşletme Koçunuzu Şimdi Bulun!

Top