fbpx

Hasan Kamil HayaliActionCOACH Trabzon Partner / İşletme Koçu

hasan-kamil-hayali-website
toppng.com-linkedin-logo-vector-free-download-512x512

1978 Trabzon doğumlu olan Hasan Kamil Hayali, Trabzon Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra 1996 yılında Türkiye 163.’sü olarak Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümüne girdi.

Oldukça yoğun geçen üniversite yıllarında, İşletme ve Ekonomi Kulübü başkanlığı, Ekonomi bölümü öğrenci temsilciliği, Etik Kulübü kuruculuğu, voleybol takımı üyeliği gibi sorumlulukların dışında Boğaziçi Üniversitesi Münazara Yarışması ikinciliği, “Avrupa Birliği Türkiye için Gerçekten Gerekli mi?” konulu araştırmasıyla Ekonomik Araştırma Yarışması birinciliği gibi başarılar göstermiştir.

Mezuniyetinin ardından kısa bir süre özel bir bankanın ekonomik araştırmalar departmanında çalışan Hasan Kamil Hayali, 2005 – 2015 yılları arasında Trabzon’da, otomotiv ve sigortacılık sektöründe aktif şekilde rol almıştır. 2016 yılında aile şirketleri olan, bölge Toyota bayisi Toyota Plaza Seçil Otomotiv ve beş sigorta şirketinin acentesi olan Data Sigorta’yı satarak sektörlerden çıkış yapmıştır.

2011 ve 2013 yılları arasında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu başkanı olarak görev yapan Hasan Kamil Hayali, 2015 ve 2017 yılları arasında Trabzon Sanayici ve İş Adamları Derneği başkanlığını sürdürmüştür.

2015 ve 2017 yıllarında, Türkiye’nin en büyük iş dünyası gönüllü sivil toplum kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED)’nda yönetim kurulu üyeliği ve AB ve Uluslararası İlişkilerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bu dönemde yine Türkiye’nin en büyük yurtdışı gönüllü iş dünyası yapılanması olan Türkonfed International’ın kuruluşunu yapmış, Türkonfed networkünü Ukrayna, Romanya, Gürcistan, Irak, Kıbrıs, Arap Yarımadası, Çin, Hollanda, Almanya, Bosna Hersek, Azerbaycan’a kadar genişletmiştir.

Halen Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası resmi Türkiye temsilciliği ve Türk Arap Ülkeleri İş Adamları Derneği Trabzon temsilciliği görevlerini sürdüren Hasan Kamil Hayali, mayıs 2018’de Dünyanın 1 numaralı İşletme ve Yönetici Koçluğu firması olan ActionCOACH ile tanışmış, Anadolu iş dünyasının bu tür bir desteğe çok ihtiyacı olduğunu düşünerek, 2018 ekiminden itibaren ActionCOACH Trabzon ortağı olarak İşletme ve Yönetici Koçluğu yapmaya başlamıştır.

Hasan Kamil Hayali'nin Blog Yazıları

 • Ölçmediğin Şeyi Yönetemezsin!

  Gösterge panelinizin olmadığını bir düşünün! Ne kadar stres içinde kullanırsınız o otomobili… Her benzin istasyonunda durmak ister, hız sınırını aşmayayım diye haddinden fazla yavaş gider, her polis gördüğünüzde “acaba hız sınırını mı aştım?” diye düşünür, gözünüz kaputtan yükselen buharda, “hararet yaptı galiba, yakmayalım motoru” diyerek sürekli durup kontrol etme isteğinizin önüne geçemezsiniz. Sonuçta, son derece stresli, verimsiz, kötü bir yolculuk olur sizin için…

  Peki, otomobil kullanmak ciddi iş de, şirket yönetmek değil mi?

  7 Temmuz 2020
 • Ağır Ağır Çıkacaksın Bu Merdivenlerden…

  İtalyan ekonomist Pareto’nun literatüre kazandırdığı Pareto Kanunu’nu duymuş muydunuz? Sonuçların %80’ni, sebeplerin %20’sinden gelir. İş insanlarının anlayacağı dilden söylersek, kazandığınız paranın %80’ni, müşterilerinizin %20’sinden gelir. Siz sürekli yeni müşteri kazanmaya mı çalışıyorsunuz? Sadakat merdiveninin en üst basamağındaki FANATİK müşterilere sahip olmak size ne kazandırır, biliyor musunuz? Müşterileriniz kaçmadan yazıyı okuyun!

  9 Haziran 2020
 • HEDEFİNİZ Belli Mi?

  Herhangi bir iş yaparken, en başta çok net olarak belirlenmesi gereken, şirketinizin başarısını direkt olarak etkileyecek bir konudur.

  Ancak, nedense iş dünyası tarafından gerektiği kadar önem verilmez bu konuya…

  Bu konu ne midir?

  14 Nisan 2020

İletişim Formu

Hasan Kamil ile iletişime geçmek için bu formu doldurabilirsiniz.

iletişim bilgileri

+90 212 291 12 00
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul

Sosyal profiller

Sizi Bir Üst Lige Taşıyacak İşletme Koçunuzu Şimdi Bulun!

Top