fbpx

Sibel Kınakİşletme Koçu

Sibel-Kınak-560x364

Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden Lisans (1981), Bilgisayar Mühendisliği bölümünden de Yüksek Lisans (1984) derecesi aldı.

ASELSAN Askeri Elektronik San. A.Ş.‘nde Planlama ve Kontrol Mühendisi (1981 – 1982), TRANSDATA Sistemleri Tic. ve Endüstri Ltd. Şti.’nde Donanım Mühendisi (1982 – 1983), NETAŞ Northern Elektronik ve Telekomünikasyon Şti.’nde Yazılım Yönetim Sistemleri Mühendisi (1983 – 1985), ve, mevcut yıllarda HP Value Added Reseller (VAR) şirketi olan DATATEK Bilgisayar Sistemleri Danışmanlık ve Tic. Ltd. Şti.’nde Teknik Müdür (1985 – 1991) olarak görev yaptı.

1992 yılında kurduğu VEGA Bilgi Teknolojileri Danışmanlık Ltd. Şti. bünyesinde, başarı ile tamamladığı çeşitli projelere ek olarak, 1995 – 1997 yılları arasında, Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) ve Küçük ve Orta Ölçekli Endüstri Geliştirme Birliği (KOSGEB)’nin ortaklaşa düzenlediği Yönetim Danışmanı Yetiştirme Projesi’nde Proje Koordinatörü ve Eğitmen olarak çalıştı. Eğitmenlik ile eş zamanlı olarak, İşletme Sahibi ve Yöneticilerine Yönetim Danışmanlığı yaptı.

2004 – 2006 yılları arasında DATAEXPERT İnsan Kaynakları Teknoloji ve Danışmanlık Şti.’nde İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yaptı. Bu süre içinde, Proje Yöneticisi ve Danışman olarak görev yaptığı Yüksek Teknoloji firmalarının (AVEA, BEKO ve VESTEL) 20’in üzerinde Seçme ve Yerleştirme Projesini başarı ile tamamladı.

2006 – 2011 yılları arasında Boyden Global Executive Search Istanbul ofisinde Kıdemli Danışman ve Kariyer Koçu olarak çalıştı. Ağırlıklı olarak Bilgi Teknolojileri, Telekomünikasyon ve Elektronik sektörlerinde görev yapmakla birlikte, Otomativ, Üretim, Enerji, İlaç, Perakende ve Hızlı Tüketim Ürünleri sektörlerinde de çalıştı ve toplam 70’in üzerinde Üst Düzey Yönetici Seçme ve Yerleştirme projesini başarı ile tamamladı.

2011 – 2015 yılları arasında, Hayat Bilişim Holding’te İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı, OXYGEN Danışmanlık’ta Teknoloji ve Mühendislik Sektör’ünden Sorumlu Kıdemli İnsan Kaynakları Danışmanı, PDR-HR Danışmanlık’ta Seçme ve İşe Alım Direktörü olarak görev yaptı.
İTÜ Proje Yönetim Merkezi ve MENTOR işbirliği ile düzenlenen 90 saat’lik Proje Yönetimi Eğitimi’ni, NAVİTAS’ın CTI (Coaches Training Institute) onaylı 5 modülden (Fundamentals, Ful-fillment, Balance, Process ve In The Bones) oluşan Co-Active Coaching Eğitimi’ni, Kadir Has Üniversitesi ve IDEMA Danışmanlık işbirliği ile düzenlenen 18 saat’lik AB Proje Hazırlama ve Yönetimi Eğitimi’ni başarıyla tamamladı.

Sibel KINAK, deneyimi ve bilgisi ile İşletmelere rehberlik edebilmek amacı ile, kariyerine İşletme ve Yönetici Koçu olarak devam etmeye karar verdi. Temmuz 2015 itibarı ile, Dünyanın 1 numaralı İşletme ve Yönetici Koçluğu firması olan ActionCOACH’un Türkiye ofisinde İşletme ve Yönetici Koçluğu yapmaktadır. Kariyerinin bu döneminde, İşletmelere; kuruluş, yeniden yapılanma ve büyüme süreçlerinde eşlik ederek, İşletme Sahibi ve Yöneticileri’nin hayallerine ulaşmalarına rehberlik etmenin ve onların sürekli öğrenmelerine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

Sibel Kınak'ın Blog Yazıları

İletişim Formu

Sibel Kınak ile iletişime geçmek için bu formu doldurabilirsiniz.

iletişim bilgileri

+90 212 291 12 00
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul

Sosyal profiller

Sizi Bir Üst Lige Taşıyacak İşletme Koçunuzu Şimdi Bulun!

Top