Satışları Artırmak için Yararlı Stratejiler

Satışları artırmak için yararlı stratejiler biliyor olsaydınız, işiniz aynı noktada olur muydu? Bir iş kurmak, yapabileceğiniz en kolay şeydir. Başarıyla çalıştırmak en zor kısımdır. Başlangıçta iş odaklıysanız ve iş planınızın uygulanmasını destekleyecek mali kaynaklara sahipseniz, iyi bir konumdasınız demektir. Ancak işin zor kısmı, satışları sürekli olarak artırmak ve müşterilerinizin özel ihtiyaçları için size geri dönmesini sağlamaktır.

Satış

Satış söz konusu olduğunda, bir işletmenin başarısı yalnızca onları artırmakla ilgili değildir. Kâr artışından yararlanmak istiyorsunuz ama harcamalarınızı dikkate alındıktan sonra sonuca baktığınızda gerçekten para kazanmıyorsanız, satışlardaki artış anlamsızdır. Satışları nasıl artıracağınızı öğrenmek ister misiniz? Bu yazı, daha yüksek kârlılık yoluna başlamanıza yardımcı olacaktır.

Strateji 1: İçerik Pazarlama

İçerik pazarlama ile geleneksel yöntemler karşılaştırıldığında, içerik pazarlamanın gücü çok önemlidir, çünkü bu tür bir pazarlama, potansiyel müşterilerinizin işletmenizi bulmasını sağlar. Diğer bir deyişle, onların dikkatini çekmeye çalışmak için çok fazla para ve zaman harcamanıza gerek yok. İçerik pazarlaması çok faydalıdır, size şu avantajları sunar:

  • Düşük pazarlama maliyetleri
  • Ön nitelikli maliyetler
  • Yüksek müşteri memnuniyeti ve dönüşüm oranları

İçerik pazarlaması, paralarının karşılığını daha büyük bir oranda almak isteyen işletmeler tarafından giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Strateji 2: Ek Satışlar

Ek satışlar her işletme için çok önemlidir, normal bir işlemden daha fazla gelir elde etmenin kolay bir yoludur. İşletmeniz ek satışları etkili bir şekilde kullanmıyorsa, mağazanız veya işletmenizin alması gereken kazancın yarısını dahi sağlayamaması ihtimali vardır. Kendinizi bir müşterinin yerine koyun; Siparişinizi verirken kasiyer ek bir ürün sunduğu için siparişinize kaç kez ek yaptırdınız? Bu soruların yalnızca beşte birine evet yanıtı verirseniz, tüm yıl boyunca işletmeye önemli miktarda ek gelir sağlamış olursunuz.

Strateji 3: Satış Ekibiniz için Teşvik Programı Oluşturun

Satış ekibiniz fazladan yol kat etmek için tek başına çaba göstermeyecek, bunu kabul edelim. Çoğu zaman, aylık satış hedeflerine ulaşmak için gereken yeteri eforu sarf ederler. Bunun nedeni genellikle, aylık hedeften daha fazla satış yapıldığında aylık maaş çekleri dışında herhangi bir teşvik veya motivasyona sahip olmamalarıdır.

Çoğu şirket bir teşvik programı oluşturarak bunu telafi eder. Bu, çalışanları hedeflerine ulaşmış olsalar bile, kendilerinden beklenenin ötesinde ekstra sonuçlar ve satışlar elde etmeye teşvik edecek kanıtlanmış bir fikirdir. Teşvik, ikramiye almaktan yıl sonunda ekstra ücrete ve ayın çalışanı olarak öne çıkmaya kadar her şey olabilir.

Satışları artıracak etkili yollar bulmak zor değil. İş günlerinizin dikkatli bir şekilde analiz edilmesi ve planlanması sayesinde aynı sayıda kaynak ile daha fazlasını başarabilirsiniz. 

 

Unutmayalım ! Bazı günler hiç siftah olmayacak. Gelin Satış sürecinizi inceleyelim ve hergün tahmin edilebilir sonuçlar yaratmak üzere sisteminizi kuralım.

Kaynak: https://www.actioncoach.com/blog/strategies-to-increase-sales/