Ayşegül Tozkoparan

ActionCOACH Türkiye Partner

1992 yılında Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Işletme bölümünden pazarlama uzmanlığı alarak mezun oldu.

İş hayatına Koç grubunun ihracat şirketi Ram Dış Ticaret’te Türki Cumhuriyetlerdeki otomotiv bayilerinden sorumlu satış temsilcisi olarak başladı. 2000 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

Liseden beri en büyük ideali olan ürün / marka yönetimine Telsim’de ürün yöneticiliği görevi ile adım attı. Alanında lider yerel ve global firmalarda 12 yıl süren ilaç sektörü yolculuğunda pazarlama, satış, proje, ekip, işbirimi yönetimi konularında uzmanlaştı. Global bir firmanın yeni kurulan bölümüne stratejik pazarlama ve ürün lansmanı ve yönetimi konularında 1,5 yıl danışmanlık yaptı.

20 yıllık kariyeri boyunca çok sayıda yeni ürün lansmanı yapan ve yapan ekipleri yöneten Ayşegül stratejik planlama, niş pazarlama, satış hedefleme ve optimizasyonu, takım & sistem kurma, finansal yönetim, pazar araştırma, iş & insan geliştirme, eğitim, değişim yönetimi, zor ekiplerde yönetim, start-up iş yönetimi, distribütör- lisansör ilişki yönetimi gibi pekçok farklı alanda deneyim kazandı.

2015-2016 yıllarında ICF akredite koçluk programını (ACTP) bitirerek yönetici, ilişki ve takım koçluğu konularında sertifikasyon aldı.

İnsanları, ekipleri ve şirketleri gerçek potansiyeline ulaştırmaya yürekten inanan Ayşegül, şimdi faydayı maximize edebileceği ActionCOACH felsefesi ile 20 yıllık bilgi, birikim ve tecrübesini, Istanbul’da öğrenerek büyümek isteyen tüm firmalarla buluşturuyor.