Meryem Cemaller

ActionCOACH Türkiye Partner

Kıbrıs’lıyım ve hayat Kıbrıs’ta yaşayan bizler için hiç de kolay olmadı. İki savaşı ve acı tecrübelerini yaşadık. Bu zorluklar bana çok erken yaşlardan itibaren mücadele etmeyi, hızla değişen koşullara uyum sağlamayı, her koşulda ayakta kalmayı ve ardından da başarıya giden zorlu yolda yürümeyi öğretti.

Kariyer yolculuğum doğduğum yer olan Kıbrıs’ta KOOP SÜT firmasında başladı. 11 yıl süren bu zaman zarfında Danimarka, İsveç, Almanya, Fransa gibi ülkelerde almış olduğum eğitimlerle bilgiye ulaşma ve gelecek vizyonumu oluşturmam konusunda güzel deneyimler kazandım.

Bu deneyimden sonra 1989 yılında Türkiye’nin önde gelen süt ve süt ürünleri firmalarından biri olan BAHÇIVAN GIDA yolculuğum başladı. 29 yıl süren bu yolculukta sistemlerin kurulması, organizasyonların oluşturulması, doğru insan kaynağının bulunup sisteme adapte edilmesi, eğitimleri, yatırım kararlarının alınması gibi birçok stratejik sürecin yöneticisi olarak katkı sağladım.

Daha sonra Bulgaristan’M.J. Dairies fabrikasında geçirdiğim 3,5 yılda farklı kültürdeki insanlarla, farklı bir ülkede, farklı pazarlarda, farklı satış stratejileri oluşturmayı deneyimledim, artı tecrübeler edindim. Böylece, Bahçıvan Gıda’dan sonra kendi başarma gücümün varlığını, yine kendime, bir kez daha ispatlama şansım oldu.

Gelişimin hayatın farklı alanlarını da kapsadığına ve insanla bütünleşmenin önemine inanarak ACT, ACPC, EXECUTIVE COACH unvanlarını edinerek ActionCOACH işletme koçluğu süreçlerimi de tamamladım. Koçluk eğitim ve tecrübesini, iş ve hayat deneyimlerimle harmanladım.

Bütün bu hayat yolculuğunun deneyimleri ve birikimleri ile tekrar doğduğum yerdeyim. Kıbrıs’tayım. Türkiye’ye giderken, Bulgaristan’a giderken tüm kalbimle inandığım NEDEN’lerim vardı. Şimdi de Kıbrıs’a dönerken yine tüm kalbimle inandığım bir NEDEN’im var.

Bu amaçla koçluğun gücüne inanarak Kıbrıs’taki aile işletmelerinin, sağlam ve sürdürülebilir bir şekilde büyümesine, 2. Jenerasyonun sağlıklı bir şekilde yetişip, şirketlerini vizyonel bakış açısı kazanarak devir almasına, diğer genç yöneticilerin liderlik ve sorun çözme becerilerini geliştirmelerine eşlik etme hedefi ile yola çıktım.