ActionCLUB İşini Büyüt Ligini Değiştir Yeni Nesil İşletme Hızlandırma Programı Nedir?

Büyük küçük fark etmeksizin tüm işletme sahiplerinin ortak bir amacı vardır. İşlerini geliştirmek ve büyütmek… Bu amaç doğrultusunda pek çok farklı alana yatırım yapar, kendilerini ve ekiplerini geliştirmeye çalışırlar. Süreçteki hedefleri, işletmeleri için en doğru iş stratejilerini keşfetmek ve uygulamaya geçerek kısa sürede sonuç almaktır. 

ActionCLUB Programı, işini geliştirmek isteyen işletme sahiplerinin mutlaka üstünde çalışması gereken konuları içerir. Bir işletmenin temellerini sağlamlaştıran ve gelişimini hızlandıran, başarısı kanıtlanmış, pratik, adım adım uygulayabileceğiniz yüzlerce iş stratejisini kapsar. 

ActionCLUB, bir eğitim programından öte keşfetme ve uygulama programıdır. ActionCLUB üyelerinden aktif katılımcı olması beklenir. Tüm ActionCLUB üyeleri, işletme koçları eşliğinde öğrendikleri konu ve iş stratejilerini ödevler ve uygulamalarla hemen hayata geçirmeye başlar. ActionCLUB üyeleri en fazla 8 kişinin olduğu gruplar içerisinde oturumlara katılır. Whatsapp grubu aracılığı ile aktif iletişim kurar. İşlenen konuları ve verilen ödevleri doküman olarak email aracılığı ile alır.  

Dünyanın dört bir yanındaki binlerce işletme sahibinin uyguladığı iş stratejilerini ActionCLUB ile uygulamaya başlayan iş insanları 2 yılda alabilecekleri sonuçları 18 hafta gibi kısa bir süre  içerisinde almaya başlıyorlar. 

İşletme sahipleri, işlerinin içerisindeki tüm alanlarda uzman olmak zorunda değiller bununla birlikte mutlaka bilgi sahibi olmaları gereken konular öğrenmelidirler. Finans, pazarlama, satış, ekip, yönetim, tedarik, teslimat, planlama ve pek çok konuya dair bilgi sahibi olan işletme sahipleri, işletmelerini gelişi güzel değil sağlam temeller üstünde büyütür.

ActionCLUB’a Kimler Katılmalı? 

Varolan ekibini genişletmek isteyen işletme sahipleri, dış pazara açılırken kontrollü büyümek isteyen şirket sahipleri, mesleğinde usta olup kendi şirketini kuran girişimciler, startuplar, bayilikler. Özetle işini sağlam temeller üstüne inşa ederek büyütmek isteyen tüm iş insanları ActionCLUB İşini Büyüt Ligini Değiştir İşletme Hızlandırma Programına katılabilir. 

Mühendis, mimar, diş hekimi, avukat, güzellik uzmanı olarak sahip olduğunuz beceriyi mükemmel iş sonuçlarına dönüştürüyor olabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta tüm bu mesleklerin kendine özgü beceri setleri olduğu gibi işletme sahibi olma hali de farklı beceri setlerine sahip olması gerektiğidir. ActionCLUB ile iş yönetimine bakış açınızı genişleterek sistemlere dayalı bir ilerleme sağlayabilirsiniz.  

ActionCLUB’ta Hangi Konuları Öğrenebilir ve Hemen Uygulamaya Başlayabilirsiniz?

ActionCLUB’ta işletme koçunuz ile birlikte: 

  • Önce işletme sahibi olarak kendinizi keşfedeceksiniz.
  • Şirketinizin vizyonu, misyonu, değerlerini, uzun ve kısa vadeli hedeflerini nasıl oluşturacağınızı ya da geliştireceğinizi keşfedeceksiniz. 
  • Zamanı etkin kullanmanın ipuçlarını öğrenerek planlamayı ve kendinizi yönetmeyi keşfedeceksiniz. 
  • Finansal okuryazarlık becerilerinizi geliştirme sürecinde hangi finansal tabloları ve raporları takip etmeniz gerektiğini keşfedeceksiniz. Büyüme stratejinizin sonuçlarını görmek için hangi verileri oluşturmanız ve okumanız gerektiğini keşfedeceksiniz. 
  • Düzenli nakit akışı yaratmanın nasıl mümkün olduğunu, kârlılığınızı nasıl artıracağınızı keşfedeceksiniz. Pazarlama faaliyetlerinizi, işletmeniz için bir kaldıraç olarak kullanmayı keşfedeceksiniz.
  • Yeni dünyada pazarlama konusunda nasıl farklılaşacağınızı, gerçekten çalışmak istediğiniz müşterileri nasıl kazanacağınızı, müşterilerinizin tekrar tekrar gelmelerini nasıl sağlayacağınızı, benzersiz satış pozisyonlamanızı nasıl oluşturacağınızı keşfedeceksiniz.
  • Yeni dünyanın satış teknikleri ile farklı satış insanı tiplerini, eski ve yeni satış yaklaşımlarını, SORU HUNİSİ’ni, performans bazlı satış sistemi oluşturmayı keşfedeceksiniz. İtirazları nasıl karşılayacağınızı, farklı satın alma tercihleri olan kişileri nasıl anlayacağınızı ve onlarla nasıl iletişime geçeceğinizi keşfedeceksiniz.
  • DISC Davranış Profili ile tanışacak ve kendinizi yeniden tanıyacaksınız. DISC’i kullanarak A Takımınızı oluşturmak için ekiplerinize alacağınız kişileri nasıl seçeceğinizi öğreneceksiniz. İnsan ilişkilerindeki farklı iletişim dillerini, farklı motivatörleri, farklı yaklaşımları keşfedeceksiniz. 
  • İşletmenize 360 derece bakıp uzun ve kısa vadeli hedeflerinizi belirleyerek önünüzdeki 90 gün boyunca nelere odaklanacağınızı ve neleri sonuçlandıracağınızı belirleyecek ve somut bir 90 günlük yazılı iş planına sahip olacaksınız. 

ActionCLUB Programı Kaç Hafta Sürüyor?

ActionCLUB İşini Büyüt Ligini Değiştir Yeni Nesil İşletme Hızlandırma Programı 18 haftalık bir süreci kapsıyor. Bu süreçte katılımcılar, haftada bir gün online olarak ActionCOACH işletme koçu ve ActionCLUB üyeleri bir araya geliyorlar. Ana oturumlar ardından takip koçluğu oturumları gerçekleşiyor. 9 ana oturum ve 9 takip koçluğu oturumu ile 18 oturumluk program 18 hafta içerisinde tamamlanıyor.

Siz de işinizi büyütüp bir üst lige taşımak istiyorsanız yeni nesil işletme hızlandırma programı ile ilgili şimdi daha detaylı bilgi alın.