Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP)

TÜSİAD ile TÜRKONFED’in hayata geçirdiği Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) kapsamında 23 Mart 2018’de Diyarbakırlı iş insanları ile buluştuk. İşletme sahiplerine ve KOBİ yöneticilerine 6 Adımda Hızlı ve Karlı Büyümenin Yollarını aktardık. Bu vesile ile sizi bu harika proje ile tanıştırmak istedik. 

TÜSİAD ve TÜRKONFED Küçük ve Orta Boy İşletmelerin (KOBİ) hızlı  ve karlı büyümesine Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) ile yardım ediyor. Projenin amacı gelişmekte olan bölgelerdeki KOBİ leri destekleyerek bölgeler arasında eşitlik sağlamak.

İlk olarak Aralık 2017’de Adanalı iş insanları ile buluşan proje ile TÜSİAD – TÜRKONFED işbirliği, KOBİlerin yönetim becerilerini iyileştirmeyi, nitelikli insan kaynaklarına erişimini kolaylaştırmayı ve teknoloji kullanım düzeylerini artırmayı hedefliyor.  BORGİP ile imalat sanayiinde faaliyet gösteren ve 20 ila 249 çalışana sahip KOBİ’lere; mentorluk, nitelikli insan kaynağı ve teknoloji gibi alanlarda destekler sunuluyor.

Projenin ilk etabında işletmelere “6 Adımda Hızlı ve Karlı Büyümenin Yolları”  aktarılıyor. Toplantıya katılarak başvuran ve uygun görülen adaylar 3 günlük KOBİ Patronlar Kulübü çalıştayına katılıyorlar. Bu programı tamamladıktan sonra, uygunluk durumuna göre, benzer sektörden büyük ölçekli firma sahibi TÜSİAD-TÜRKONFED BORGİP mentorları ile eşleştiriliyorlar.

Siz de bu projeye katılmak isterseniz detaylar ve başvuru için BORGİP internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.borgip.org/