Cesaret, Günümüz Ekonomisinde En Geçerli Para Birimidir

Günümüz rekabetçi ortamında, bir iş kurmak ve göz alıcı karlar elde etmek için cesarete ihtiyacınız vardır. Hele ki ekonominin sürekli değişen dinamiklerine bağlı olarak, pazardaki ani değişimlerle savaşmak ve şirketinizi sektördeki akıntıya kapılmadan sabit tutabilmek, epey bir cesaret ister.

Cesaretten yoksunsanız, işinizi kurtarmak için ne gerekiyorsa yapma motivasyonundan da yoksunsunuz demektir. Bir iş, kendini en son yeniliklerle ve sektördeki teknolojik gelişmelerle güncel tutmalıdır, yoksa çağdışı kalır. Değişime ayak uydurmak mecburidir ve değişimi başarıya dönüştürmek için gereken adımları uygulamak için ise cesaret kesinlikle gereklidir!

Diğer şirketler müthiş kar etme fırsatlarını yakalamışken, cesaret olmayan bir şirket çağdışı ve tekdüze kalmaya mahkûm olacaktır. İkisi arasındaki fark şu şekilde özetlenebilir; birinin harekete geçmek için cesareti varken ve bu onlar için hazır para anlamına gelirken, önemli ve kritik bir değişimi başlatacak cesarete sahip olmadığı için harekete geçmeyi bilmeyen diğer şirket, sektörde eninde sonunda hayatta kalabilmek için çok çabalamak zorunda kalacaktır.

Cesaret, hayatta ve işte tüm önemli kararları alırken gereklidir. Cesaret olmadan, yeni fikirleri ve işinizde harikalar yaratacak yeni iş formüllerini denemeye hazır olmayacaksınız.

Cesaret size, sektördeki zor zamanlarla baş etmeniz ve sorunlardan zaferle çıkmanız için güç ve yeterlilik verir. Cesaret olmadan, işinizi parlatacak potansiyele sahip bir fırsatı denemeye hazır olmayacaksınız.

Sırf bir adım daha atmak için cesaretiniz yok diye bir fırsattan kaçınarak, aslında daha fazla para kazanmanıza yarayacak altın imkanı kaçırmış olursunuz.

İşte bu yüzden, sektörde başarılı olmak için gerekenleri yapmaya cesaretiniz varsa büyük karların tadını çıkarabilirsiniz. Unutmayın, cesaret başarı için en geçerli para birimidir!

“Risk alacak kadar cesur olmayanlar, hayatta hiçbir şey başaramayacaklardır.”

Yazan: Lina Calip

Kaynak: https://www.actioncoach.com/blog/2015/05/07/courage-currency-todays-economy/