Düşüncenin Gücü

Hayatta bir şeyin olmasını istediğinizde pozitif düşünmek, size beklemediğiniz iyi sonuçlar getirebilir. Bu, alışkanlık edinebileceğiniz ve zamanla faydasını görebileceğiniz bir alıştırma aslında. İşte bu bahsettiğim “düşünce gücü” nün ta kendisi!

Pozitif düşünceyi tetikleyerek istediğinizi elde etmek için izlemeniz gereken adımlar çok kolay:
1-İdealleştirin:

Öncelikle, ihtimalleri düşünerek zihninizi genişletmeyle başlayın. İdeal hayatınızı ve onu nasıl gerçekleştirmek istediğinizi belirleyin. İdeal hayatınız harika bir ebeveyn olmak olabilir veya iyi bir işveren ya da sadece kendi teknesinin sahibi olmak bile olabilir… Aklınızda, o istediğiniz şeyi zaten sizinmiş gibi canlandırın ve bu düşünceleri gerçekmişcesine kabullenin. Bir şeyi “istediğinizi” söylemek, sizi o şeye sahip olmadığınız düşüncesine iter. Bir başka deyişle ona sahip olamayacağınız hissini verir. Negatif olana değil pozitif olana odaklanın.  Yine de unutmayın ki, bu bir yıllık bir süreç değildir, kendinizi yeniden eğitmek ve düşünce şeklinizi değiştirmek zaman alan bir durumdur.
2-Gözünüzde Canlandırın:

Gündüz ve gece birkaç dakikalığına her şeyi bırakıp bu birkaç dakikayı kendinize ve rahatlamaya ayırın. Bu zamanı, ideal hayatınızı gözünüzde canlandırarak geçirin. İdeal kendinizi gözünüzde canlandırın ve gerçekmiş gibi kabul edin ve istediğiniz şey zaten çoktan sizinmişcesine inanın, çünkü bilinçaltında zihniniz neyin gerçek olup olmadığını bilemez. Pozitif düşüncenin “tohumlarını” da bu yöntemle her gün besleyin.

3-Dile Getirin:

Her gün kendi kendinize sesli olarak söyleyeceğiniz en az 20 kelimelik “Ben ….” cümle seti oluşturun. Bu cümlelere kendinizi ve tüm enerjinizi, tutkunuzu ve iyi hislerinizi verin. Yine burada da tekrar edeceğim ki, bu yaptıklarınızla aslında size yeni olan bir gerçekliği kabul etmek için, zihninizi yeniden eğitiyorsunuz. Büyük ihtimalle, zihninizin derinliklerinden gelen o iç ses sizinle ilk haftalarda, ilk aylarda belki de yıllar boyunca anlaşamayacak ama bir yerden başlamanız gerektiğini de unutmayın.

4-Materyalleştirin:

Özellikle istediğiniz şeyin gerçekleşmesi için var gücünüzle gereken her şeyi yapıp, her gün suladığınız tohumların yeşerip, birer çiçeğe dönüştüğünü gördükçe değişen çevrenizin farkına varın. Bunların bir haftada olacak türden süreçler olmadığının, aksine zamanla gerçekleşebilecek şeyler olduğunun farkına varın. En çok önemsediğiniz konularla ilgili hedeflerinize sizi, kendi enerjiniz ve duygularınız en hızlı yoldan ulaştırır. Bu yüzden bugün hemen sahip olduğunuz en iyi ve tek ürünün, yani KENDİNİZİN, en büyük pazarlayıcısı olun!

 Yazan: Brad Sugars