fbpx

En Çok Yapılan 20 Pazarlama Hatası: 1 Numara – Pazarlama Ekibi Yok!

Kazanan bir pazarlama stratejisi oluşturmak, işletme sahibi olmanın en stresli ve ezici kısımlarından biridir. Pek çoğu gerçekten işe yarar bir strateji bulana dek birçok kez aptalca hatalar yaptıktan sonra, nereden başlayacaklarını ve nasıl ayakta kalacaklarını bilemiyor. Bu seride, En Çok Yapılan 20 Pazarlama Hatası’nı, bu tür hataların nasıl önlenebileceğini ve ilk seferde doğru şekilde yapmanın ipuçlarını tartışacağız. 

Peki, işletme sahiplerinin yaptığı bir numaralı pazarlama hatası nedir? ActionCOACH’un kurucusu ve CEO’su Brad Sugars’a göre “bir pazarlama ekibine sahip olmamak”. Bu, pazarlama stratejisiyle “talep eden” yaratmak için sizin adınıza çalışan bir kişinin bile olmadığı anlamına geliyor. 

Modern iş ortamında üç tür pazarlamacı vardır, yalnızca odaklanmak istediğiniz yeri seçmeniz ve ideal olarak bu üç türün hepsine birden odaklanmanız gerekir:

  • Doğrudan Pazarlamacı posta, e-posta ve telefonla pazarlama çabalarına yoğunlaşır.
  • Çevrimiçi Pazarlamacı sosyal medyaya, web sitesine ve SEO çabalarına yoğunlaşır.
  • Sosyal Pazarlamacı ağ oluşturma ve stratejiye yoğunlaşır.

Sonuç olarak pazarlama ile işleri halletmenin ilk anahtarı bir pazarlama ekibi kurmaktır. Her şeyi kendi başınıza yapabileceğinizi düşünmeyin. Yapamazsınız ve yapamayacaksınız. Doğru insanları işe alın ve işletmenizin hızla büyümeye başladığını izleyin. 

Brad Sugars ve Dr. Tony Alessandra’nın En Çok Yapılan 20 Pazarlama Hatası’nı konuştukları videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Kaynakça
https://www.actioncoach.com/blog/top-20-marketing-mistakes-number-one-no-marketing-team/Top