İşletme Koçluğunun Geleceği

Gelecekte her başarılı profesyonelin bir işletme koçu olacak. Bu bir süreç.

Bugün bile insanların işletme koçluğuna olan merakını işletme koçluğuna artan ilgiden anlayabiliyoruz. Tıpkı başarılı pazarlama sonuçları almak için pazarlama planına ihtiyacınız olduğu gibi işletmenizde başarılı sonuçlar almak için bir işletme koçuna ihtiyacınız var. Fortune 500’de yer alan şirketlerin yaklaşık %40’ının yöneticilerini eğitmek ve geliştirmek için işletme koçuyla çalıştıkları az bilinen bir gerçektir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler de “koçun” ne demek olduğunu bilir. Koçluk tüm işletme sahiplerinin ve yöneticilerinin faydalanabileceği bir sistemdir.

Bilindiği gibi yüz yüze koçluk dönemi sona erdi. Artık toplantılarınızı çevrimiçi olarak düzenleyebilir veya haftalık aramalarınızı yapabilirsiniz. Fiziksel mesafeyi bir sorun olmaktan çıkaracak tonlarca strateji var. Web seminerleri, çevrimiçi eğitim ve dijital koçluk artık bir norm haline geliyor ve biz de tüm bu araçları takım çantamızda tutuyoruz ve yeri geldikçe onlardan yararlanıyoruz. Çünkü eşi benzeri görülmemiş bir erişebilirlik çağındayız.

Zaman geçtikçe işin nasıl yapıldığının büyük bir bölümü çevrimiçi formatlarda olacak. Artık sosyal medya denen bir şey var ve işletme sahipleri ya buna ayak uydurmalı ya da büyük acılar çekmeye hazır olmalı. Tüm bunlara ek olarak uzaktan ve sanal ortamda koçluk yapabilme olanağı koçlara sınırsız fırsatlar sunar ve müşterinin bulunduğu yerden kaynaklanan fiziksel sınırları ortadan kaldırır.

ActionCOACH® 1993’ten beri dünyanın dört bir yanından, akla gelebilecek her sektördeki binlerce işletmeye ve işletme sahibine hizmet ediyor ve bu işletme sahiplerine nasıl daha fazla zaman bulabileceklerini, nasıl şirketleri içerisinde daha iyi ekipler oluşturabileceklerini ve nasıl sonuçta daha fazla para kazanabileceklerini gösterme konusunda uzmanlaşmıştır. Yaklaşımımız, herhangi bir sektördeki herhangi bir işletmeye uygulanabilecek temel işletme prensiplerinden yararlanır. ActionCOACH® 80’den fazla ülkeye yayılmış durumda ve daha fazla işletmeye koçluk yaptığımızı, daha fazla ödül ve takdir kazandığımızı ve dünyadaki diğer koçluk şirketlerinden daha fazla kazanç sağladığımızı söylemekten gurur duyuyoruz. 

Büyüme önümüzdeki birkaç yıl içindeki kilit hedeflerimizden biridir. 2020 yılına kadar 120’den fazla ülkede olmayı planlıyoruz ve bu kısmen de mümkün çünkü koçluğun geleceğini anlıyoruz ve zamanın değişim ruhuna ayak uydurabiliyoruz.


Kaynak: https://www.actioncoach.com/blog/the-future-of-business-coaching/