Evrim Selvi

ActionCOACH Türkiye Partner

18 yılı aşan bir süre özel sektörde elektronik mühendisliği ve yöneticilik yaptı. Bunun son 12 yılı İzmir ve İstanbul’da Vodafone’un çeşitli kademelerinde geçti. 3G’nin devreye alınması sırasında aktif rol aldı. 6 sigma ve kalite projelerinde üye veya lider olarak görev aldı.

2011 yılında ailesi ile birlikte Eskişehir’e yerleşme kararı aldı Bu sırada İşletme master’ı yaptı. Master sırasında finans bilgilerini artırmak adına Deloitte ve üniversitelerin sertifikalı programlarından ilave dersler alarak uzmanlığını ilerletti. Şu anda da yine işletme dalında doktora yapmaktadır.

Kariyeri boyunca İşletmelerin daha etkin yönetilmesi ve işlerinin geliştirilmesi konusu ile ilgilendi ve işletmelerdeki gelişmelere yakından tanık olma fırsatı buldu. Şirketlere yardımcı olmak üzere yola çıktığı dönemde ActionCOACH ile tanıştı. ActionCOACH’un uzun yıllar ve birçok ülkede başarısı kanıtlanmış metodlarından çok etkilendi.

Bu ülkeler arasında özellikle Türkiye’ye benzer olarak düşünülen Endonezya’daki başarıları, metodolojinin tüm ülkelerde işe yarayacağının kanıtı olarak gördü. En çok da ActionCOACH’un aslında belki birçoğu bilinen yöntemleri İşletmelere uyarlama ve hayata geçirme başarısından çok etkilendi.

ActionCOACH’un Amerika’daki merkezinde oldukça yoğun ve kapsamlı bir eğitim programını tamamladıktan sonra, Türkiye ofisindeki çalışmalara katılarak deneyim kazandı. Gerek Amerika, gerekse Türkiye’deki eğitimleri sırasında, işletmelerde yapılan çalışmaların etkisine tanık olup ilerledikçe, mesleğine ve ActionCOACH’a olan inancı arttı.

Aynı zamanda Tübitak Startup Mentörü olan Evrim, dönem dönem gönüllü olarak GCIP Global Cleantech Open organizasyonunda da yer almaktadır.

Son 3 yıldır Eskişehir ve çevre illerinde işletme koçluğu hizmeti veren Evrim, tekrar memleketi İzmir’e yerleşti ve artık İzmir ve çevre illerinde çok sevdiği mesleğini icra edeceği için çok mutlu.

Kişisel olarak sürekli gelişim halinde olmak, bilgiyi paylaşmak, iş sahiplerine yardımcı olmak, onlardaki kişisel ve mental ilerlemelere, şirketlerine daha hakim olmalarına, daha doğru ve sistematik adımlar atmalarına yardımcı olmaktan gurur duyuyor.

Evrim Selvi'nin Blog Yazıları

İşinize Olan Tutkunuzu Yeniden Hatırlayın ve Tekrar Harekete Geçin!

İşinizi ilk kurduğunuz zamanları hatırlayın. İçinizde hiç bitmeyecekmiş gibi olan enerjiyi, saatlerce çalışmaktan yılmadığınız zamanları. Sizler kendi işini kurma cesaretini gösteren iş sahipleri, sizi diğerlerinden ayıran özellikleriniz neler?

Başarının Adı : Zeljko Obradovic Tesadüf Mü ? Şans Mı?

Aylardan Nisan (2017), haber sayfalarında şunu okuduğumuzu hatırlıyor musunuz? “Efsane antrenör Zeljko Obradovic, tüm takımlar için çok zorlu bir deplasman olan OAKA Arena için, oyuncularını özel bir şekilde hazırladı.