İnsanlara İlham Verin

Her gün insanlar kendilerini ve işlerini geliştiriyorlar. Kendilerini geliştirenler için sizin bir şeyler yapıp yapmadığınız fark etmez, çünkü onlar bunu her türlü yapacaklardır. Bu bir karar meselesidir.

İşte siz de kendini sürekli geliştirenlerden biri olun ve çevrenizdekilere bu yönünüzle ilham verin!

Şunlara Bağlı Kalın:

1. Kişisel Gelişim. Daha güçlenebilecek misiniz ya da aynı mı kalacaksınız? Ne başarmış olursanız olun, şu an bulunduğunuz noktadasınız. Geçmişte yaptıklarınız geçmişte kaldı ama bunlar gelecek için bir fark da yaratmıyorlar. Ne olacağınızın kararını her gün tekrar tekrar veriyorsunuz. Her gün birileri kendilerini daha iyi yapmak adına karar vermekte ve bırakın o kişi de siz olun!

2. Bir Plan Yapın. Bir kez daha çok gelişmeye karar verdiniz mi, bir planınız olması gerekir. Planı komplike hale getirmekten kaçının, onu sistematik ve kademe kademe ilerleyen bir plan olarak oluşturun. Birileri kendilerini hayallerine ulaştıracak planları yapacak ve bırakın o kişi de siz olun!

3. Aksiyon Alın! Tüm müthiş fikirler, aksiyon alınmayınca işe yaramaz olur. Hayalleri gerçeğe döndürmenin püf noktası aksiyondur. Müthiş fikirlere sahip kişiler binde birdir. Hayalleri ve fikirleri doğrultusunda hareket edenler azınlıktır ama bunu yapabilenler mümkün olduğu kadar fazla sağlık, kazanç ve irfana sahip olurlar. Birileri bugün harekete geçecek, bırakın da o kişi siz olun!

4. İyi bir hayat yaşayanlara bakmaktan ve öyle yaşıyor olmaya imrenmekten vazgeçin. Bunun yerine kendi gelişiminize bakın, bir plan çıkarın ve bu doğrultuda hareket edin. İş hayatında başarıyı yakalamanın sırrı düşüncede, söylemde ve eylemde tutarlılığı yakalamaktır.
İşte bu yüzden o muhteşem ve ilham veren girişimci olun! O kişi siz olun!

 Yazan: Brad Sugars