Tutumunuzun İşinizin Başarısındaki Rolü Nedir ?

Günlük hayatta iş sahiplerinin dikkatini dağıtan birçok etmen vardır. İş verenler dış etmenlerle dikkatleri dağıldığında, başarılı bir iş kurmak veya işi başarılı bir şekilde devam ettirmek için gerekli enerjiyi kaybederler.
Dikkat dağınıklıklarınızın aksiyonlarınıza etki etmesine izin vermek, ekonomi iyiye gitmiyorken, hatta can çekişiyorken daha da kötüleşmenize davetiye çıkartabilir.
Başarılı işverenleri başarısızlardan ayıran bir numaralı etmenin ne olduğunu paylaşmak istiyorum bugün sizlerle…

 “Tutum” un ta kendisidir!
Hayır, dünyanın sonu gelmedi ve bunu çoktan bildiğinize de oldukça eminim. Ancak, ne bildiğinizin önemi yok, daha çok bildiklerinizle ne yaptığınızın önemi oluyor.
Tutum neden bu kadar önemli? Çok basite indirgersek, hayat ona farklı baktığınız zaman değişiverir. Karşılaştığınız onca zorluğa odaklanıp kendinize ve çevrenizdekilere şu an neden başarılı olamadığınızı açıklamaktansa, kendinize “Bu ekonomide işimi nasıl yürütürüm?” diye sorarak ondan faydalanmayı denemeye ne dersiniz?
Bunu yapabilmek için de, başarının üç temel kuralını uygulamalısınız: Aidiyet, hesap verebilirlik ve sorumluluk.
Devam edecek olursak, hayatınızın kontrolünü elinize alıp, yaptıklarınız için kendinizi sorumlu tutup, sonuçları için sorumluluk almalısınız. Peki, hayatınızın kontrolünü elinize alıp, yaptıklarınız için kendinizi sorumlu tutup, sonuçları için sorumluluk almada ne kadar iyisiniz? Kendinizi başkalarını suçlayıp, bahaneler yaratarak inkâr eder halde bulursanız, üzerine çalışmanız gereken çok nokta var demektir…
İşinizin başarısı için tutumunuzu değiştirmek adına harekete geçmeye karar verdiğiniz anda, lütfen size en yakın ActionCOACH ile direkt olarak iletişime geçin. Unutmayın ki sizin başarınız bizim işimiz!

Yazan: Jeremy Fairbanks