Krizden Daha Uzun Sürecek Bir Kariyer Başlat!

Bir işletme koçu olmak size ve işletmenize uzun vadede yardımcı olacaktır.

COVID 19 Global Pandemi tüm yaşamlarımızı hızla değiştiriyor. Dikey bir öğrenme eğrisi gerektirecek ve yeni normale uyum sağlamak için büyük ayarlamalar yapmamız gerekecek. Şirketler çok sayıda çalışanına ücretsiz izin verme ve ya işten çıkarma kararıyla karşı karşıyalar ve birçok işletme bugün bildiğimiz gibi kalmayabilir. Durum bir tür kıyamet hikâyesi ve ya filmi gibi görünse de, gerçek. Her geçen gün daha da dramatik hale geliyor.

Geçmiş nesillerin sahip olduğu, beklediği güvenlik ve istikrar şu anki gerçekliğimizde yok. Normal şartlar altında çalışanlar, iş güvenliğinin sağlanamayacağını gayet iyi biliyorlar. Bu kriz sırasında geçim kaynağınız ve geleceğiniz için bir şirkete girme ihtimaliniz belirsizdir.

Dolayısıyla zaman; belirsizlik içinde kalmak yerine, gerçek bir değişiklik yapma ve kendinize, geleceğinize yatırım yapma zamanıdır. İşletme sahibi olmak her zaman aklınızda olabilir ve ekonomik kriz içinizdeki girişimci ateşini körüklemiş de olabilir. Şu an, mevcut krizden daha uzun sürecek bir kariyer başlatmak, takip etmek ve ilerlemek için mükemmel bir zaman.

Birçok işletme sahibi belirsiz gelecekle karşı karşıya iken, doğru rehberliğe sahip olanlar hayatta kalma ve mevcut krizin ötesine geçme opsiyonuna sahip olabilirler. Profesyonel ve sertifikalı bir işletme koçu ile sık frekansta doğru hizmeti ve doğru yönü arayan işletmeler başarılı olacaktır.

Son yirmi yılda işletme koçluğu oldukça saygın ve aranan bir meslek haline gelmiştir. İşletme koçluğu diğer sektörlerin çoğundan daha yüksek bir ivme ile büyümeye devam ediyor. Artık işletme sahipleri geleneksel danışmanlıktan farklı olarak uzun vadeli değişim ve operasyonlarının gelişimini arıyorlar. Boşlukları veya fırsatları belirlemek için kısa vadeli düzeltmeler veren yüksek ücretli uzmanlara yatırım yapmıyorlar. İşletme koçları ile birlikte gündelik faaliyetlerinde kalıcı bir dönüşüm yaparak sistematik sonuçlar oluşturmayı seçiyorlar. Şimdi, 15 milyar dolarlık bir sektör olan işletme koçluğu, gelişen bir değişim merkezidir.

İşletme koçluğu, dünyanın herhangi bir yerinden uzaktan ve sanal olarak yapılabileceğinden bir durgunluk ve ya kriz zamanlarında kayda değerdir. Belirli bir endüstri uzmanı olmanız ve ya sektöre özel bir eğitim almanız gerekmez. Ticaretin temelleri üzerine inşa edilen, işletmelerin daha fazla para kazanmasına, daha etkili takımlar oluşturmasına yönelik; işletme sahiplerine hayatlarının tadını çıkarmaları için daha fazla zaman tanıyan süreçler, stratejiler ve sistemler sunarsınız. İlkeler temeldir ve rehberlik etme, onları etkileme yeteneğiniz; artan ve istikrarlı sonuçlar alındıkça çok daha kolay olacaktır.

Bir işletme koçu olmak size, sahip olduğunuz iş deneyimi ile aldığınız eğitim arasında bağ kurma şansı verir. Bir işletme koçu olarak, deneyiminizi ve uzmanlığınızı topluluğunuzdaki birçok işletme ile paylaşmanıza olanak tanır. Saygın bir işletme koçu olmak sizi, topluluğunuzun ekonomisi içinde bir kaynak ve olumlu etki bırakan bir lider yapar. Doğru destek ve eğitim ile bir işletme koçluğu uygulaması başlatabilir veya bugünün ortamında dahi oldukça hızlı bir şekilde firma kurabilirsiniz.

Size kapsamlı ve sürekli eğitim sunan doğru partneri seçmek çok önemlidir. Yetki ve güvenilirliğini artırmak için arkanızda güçlü bir markaya ihtiyacınız var. İşinizi büyütmenize, müşterileriniz ile daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacak en yeni ve kanıtlanmış yöntemleri, süreçleri ve stratejileri sağlayabilecek; kendisini yeniliklere adamış bir ortağa ihtiyacınız var.

Başarılı olmak için deneyime ve çok çeşitli kaynaklara sahip bir iş ortağı seçin. Ayrıca, iletişime geçebileceğiniz benzer fikirli, profesyonel bir akran grubuna erişmenizi sağlayan küresel bir ortak seçin. Ana hatlarıyla tüm unsurları sunabilen çok az sayıda işletme koçluğu şirketi vardır, bu yüzden akıllıca seçin. İşletme koçluğunu araştırırken sizin için doğru olanı seçmenize yardımcı hızlı bir kontrol listesi sunuyorum.

  • Uzun süredir çalışan ve tanınmış bir markanın gücünü veren bir franchise / lisans ortağı seçin. Seçtiğiniz partnerin sadece iyi bilindiğinden değil, aynı zamanda bir endüstri lideri olarak tanındığından emin olun.

 

  • Seçtiğiniz iş ortağının, işinizi başlatmak ve sürdürmek için kullanabileceğiniz geniş bir kaynak deposuna sahip olduğundan emin olun. Basit başlangıç ​​teminatından, ek gelir elde etmek için sunabileceğiniz işlem ve hizmetlere kadar tüm detayların kalitesini kontrol edin.

 

  • İş ortağının, birden fazla gelir akışı ve toplumun gereksinimlerini karşılamak için çeşitli ürünler sunup sunmadığını kontrol edin.

 

  • İşinizi daha da başarılı kılmak için müşterilerinizi büyütmenize ve yönetmenize yardımcı olacak en son gelişmeleri sunma vizyonuna sahip; teknolojiye ve platformlara yatırım yapan bir iş ortağı seçin.

 

  • Farklı yatırım düzeylerini karşılamak için birden fazla franchise seçeneği sunan bir iş ortağı bulun ve gerektiğinde fon ve finansmanı güvence altına almanıza yardımcı olmak için iş dünyasında bağlantıları olsun. Uygulama ve Firma Oluşturucu seçenekleri sunanlar, finansal hedeflerinizi karşılamak için en iyi modele yatırım yapmanıza olanak tanır.

 

  • En düşük başlangıç ​​maliyetlerine sahip olmanızı sağlayacak, yatırımınızın bir parçası olarak sizi teknolojik eğitim olanaklarıyla destekleyecek bir iş ortağı seçin. İşe başlamanızın hızlı ve sorunsuz olmasını sağlamak için sundukları lansman desteğini sorun.

 

  • Ev merkezli ve ya sanal bir ortam da dahil neredeyse her yerden çalışabilmeniz için çok yönlülüğü araştırın.

 

  • Seçtiğiniz ortağın, sizin ve ekibiniz için sözleşmenizin süresi boyunca çeşitli eğitim seçenekleri ve sürekli eğitim desteği sunduğundan emin olun.

 

  • Düşündüğünüz ortağın bir ‘garanti’ teklif edip etmediğini ve markalarının ve sağladıkları hizmetlerin arkasında olup olmadıklarını sorun.

 

  • Son olarak, düşündüğünüz ortağın çalıştıkları kişiler ile görüşün ve şirketin vaatlerinin doğrulanması için markayı destekleyen referanslar isteyin. İş ortağının müşteri odaklı ve müşteri merkezli olduğuna dair ek kanıt için Net Promoter puanlarını ve Franchise Memnuniyet Puanlarını kontrol edin.

“Bu dünyada başkalarının yükünü hafifleten kimse işe yaramaz.” – Charles Dickens

Başkalarının başarılı olmasına ve gerçekten bir fark yaratmasına yardımcı olmak istiyorsanız, bir işletme koçu olmak sizi bir tatmin ve ödül yoluna sokacaktır. Geleceğinizin kontrolünü almak ve lider olmak istiyorsanız, o zaman işletme koçu olmak bugünün ortamında büyüleyici büyük bir fırsattır.