İşletmenizde Satışları Artırmak İçin Yararlı Stratejiler

Bir işe başlamak yapabileceğiniz en kolay iştir. Başarılı bir şekilde çalıştırmak ise zor olan kısımdır. Eğer kafanızda bir iş fikriniz varsa ve bu iş planının hayata geçirilmesini ve sürdürülebilmesini destekleyecek finansal bir kaynağınız varsa, işinizin gelecekteki başarısını planlamak için iyi bir pozisyondasınız. Bu zor kısımda, istikrarlı bir şekilde satışları yükselttiğinizden ve müşterilerinizin belirli ihtiyaçları için tekrar tekrar sizi tercih ettiklerinden emin olun.

Diğer açıdan, satıştan bahsetmişken, işletme başarısı sadece satışı yükseltmekten ibaret değildir. Satışla birlikte yükselen kâr oranlarını yakalamak istiyorsunuz ancak giderlerinizi dikkate aldığınızda gerçekten para kazanmıyorsanız, satıştaki artış anlamsızdır. Gerçekten satışı yükseltmenin nasıl olduğunu öğrenmek istiyor musunuz? Bu makaledeki aşağıdaki ipuçları, daha fazla kârlılık yolunda başlamanıza yardımcı olacaktır.

Strateji 1: İçerik Pazarlaması Kullanın

İçerik pazarlama geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında çok önemlidir çünkü bu tür bir pazarlama, potansiyel müşterin ve müşterilerin işinizi bulmalarını ve çevrelerinde kullandıkları diğer yollar dışında bu konuya ilgi göstermelerini sağlar. Diğer bir deyişle, paranızın çoğunu ve zamanınızı onların dikkatini almak için yatırmak zorunda değilsiniz. İçerik pazarlaması çok yararlıdır çünkü avantajlar sunar:

  • Düşük pazarlama harcaması
  • Önceden kaliteli harcama
  • Yüksek müşteri memnuniyeti ve dönüşüm oranı

İçerik pazarlaması giderek daha fazla kazancı elde etmek isteyen küçük işletmeler tarafından kullanılıyor.

Strateji 2: Satış Artırma Stratejilerini Etkili Kullanın

Satış artırma stratejileri herhangi bir organizasyon için çok önemlidir, normal bir işlemden daha fazla gelir elde etmenin kolay bir yoludur. Eğer işletmeniz satış artırma stratejilerini etkili şekilde uygulamıyorsa, muhtemelen mağazanız veya işletmeniz kazanmanız gerekenin yarısını kazanmıyor demektir. Bir müşteri olduğunuzu düşünün; siparişinizi verirken sadece kasiyer sorduğu için siparişinizi kaç kez yükselttiniz? Eğer bu beş istekten birine cevabınız evet ise bir yıl boyunca bu işletmelere önemli miktarda ek gelir sağladınız.

Strateji 3: Satış Ekibiniz İçin Teşvik Edici Program Kurun

Şimdi gerçeklerle yüzleşme vakti: satış ekibinizi kendi başına bırakırsanız ekstra çaba gösterip ekstra bir iş yapmayacaklardır. Çoğu zaman, yalnızca aylık satış hedeflerine ulaşmak için gereken minimum tutarı koyarlar. Bunun nedeni çoğu zaman aylık maaşları dışında herhangi bir satış yaratma konusunda herhangi bir teşvik veya motivasyonları bulunmamasıdır.

Çoğu şirket bir teşvik programı kurarak bunu telafi ediyor. Teşvik sisteminin, çalışanlar hedeflerine ulaşmış olsalar bile beklenenden daha fazla sonuç ve satış elde etmeye yaradığı kanıtlanmış bir uygulamadır. Teşvik, bir bonusu güvenceye almaktan, yıl sonunda ekstra ücrete, ayın çalışanı olarak öne çıkmaya kadar her şey olabilir.

Satışları artıracak etkili yollar bulmak zor değil. İş günlerinizin dikkatlice analiz edilmesi ve planlanması sayesinde aynı sayıda kaynakla daha fazlasını elde edebilirsiniz. Hatırlanması gereken en önemli şey, iyi satışlar ve kârlarla dolu birkaç gün olsa da, bütün günler tamamen aynı olmayacaktır. Satışın düşük olduğu günler boşlukları doldurmanın bir yolu varsa, yıllık toplam gelirinizi gözle görülür biçimde artırırsınız.

ActionCOACH olarak satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak 80+ ülkede uygulanan 378 farklı stratejimiz olduğunu biliyor muydunuz?

Hemen bir ActionCOACH ile iletişime geçerek firmanızda doğru satış stratejilerini uygulamaya başlamak için TIKLAYIN!

Kaynak: https://www.actioncoach.com/blog/strategies-to-increase-sales/
Çeviri: Eti Vitas