Yanı Başınızda Bir Koç Var Mı?

İşletme koçunun rolü, iş sahiplerine verdiği rehberlik, destek ve cesaret sayesinde işlerini geliştirmeleri için koçluk etmektir. İşletme koçluğu iş sahiplerine satış, pazarlama, yönetim, ekip oluşturma ve daha fazlası için yardımcı olur. Tıpkı bir spor koçu gibi, işletme koçunuz oyunda kalmanıza yardımcı olacaktır. Bizler size hedefleri belirlemede, plan çıkartmada ve hedefleri tutturmada bu noktaları sorumlu tutmakta yardımcı oluyoruz.

2010’da yapılan bir ankete göre, Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun koçluk alan müşterilerinin gösterdiği sonuçlar aşağıdaki gibiydi;

* %62,4’ü hedef belirlemede iyileşme olduğunu,
* %60,5’i daha dengeli bir hayatı olduğunu,
* %57,1’i stres seviyesinin azaldığını,
* %52,4’ü daha yüksek özgüveni olduğunu,
* %43,3’ü koçluğun yaşam kalitesini artırdığını hissettiğini,
* %25,7’si gelirlerinde artış gözlemlediğini belirtti.
Bir işletme koçu bir danışman gibidir, yılların tecrübesi ile size kısa ve uzun vadeli hedeflerinizi gerçekleştirmede, stratejilerinizi uygulamada ve işinizde göz ardı etmiş olabileceğiniz alanları geliştirmede yardımcı olabilir. Bütün mesele aslında bu kadar basit ama çok da kolay değil! İş sahipleri ve yöneticilerin bunu gerçekten istemeleri ve aynı zamanda koçluk verilebilecek türde kişiler olmaları gerekir. İş sahibinin kendisini değiştirmezsek, işi de değiştiremeyiz. Bunu açıklamak için kullandığımız formül de şudur:

OL x YAP = SAHİP OL

Bizler, onları, işlerinde elde etmek istedikleri başarı ve sonuçları almak için yapmaları gerektiğini bildikleri şeyleri gerçekten yapmaları için sorumlu tutarız ve bu konuda destek oluruz.

Yazan: Brad Sugars